ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
Dlaczego pokrycia korkowe?
W zgodzie z naturą !
Pokrycia korkowe są produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Korek jest pozyskiwany z kory dębów korkowych bez szkody dla drzew. Rezerwuar z którego pozyskuje się materiał absorbuje Co2. Korek jest materiałem antystatycznym i nie pobiera wilgoci. Świetnie izoluje akustycznie i ma bardzo ciekawą teksturę. Dzięki swojej charakterystyce staje się ciekawą opcją dla pokrycia ścian i podłóg.
Charakterystyka pokryć korkowych
Wzornictwo
Korek posiada charakterystyczny wygląd, którego nie pomylimy z żadnym innym materiałem. Korkowe ściany i podłogi na pewno wyróżnią każde wnętrze i sprawią, że poczujemy bliskość natury. Szeroka oferta sprosta każdemu projektowi. Znajdziemy w niej korek naturalny o ciepłej barwie a także barwiony w kolorach szarości i bieli.
Montaż
Pokrycia korkowe możemy stosować na podłogi i ściany. Występują w formie kafli do przyklejania na ścianach i podłogach lub zintegrowane z płytą HDF i podkładem korkowym do położenia na podłodze.
Przyklejany do podłoża należy zabezpieczyć klejem PU, który stanowi dodatkową warstwę ochronną.
Przyklejany do podłoża należy zabezpieczyć klejem PU, który stanowi dodatkową warstwę ochronną.
Wytrzymałość
Korek jest elastyczny i nie zapamiętuje kształtów. Dobrze wygłusza i jest ciepły w dotyku. Zabezpieczony odpowiednim lakierem może być stosowany w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Jest materiałem wodoodpornym więc będzie idealnym rozwiązaniem do łazienki.
Zdrowie
Podłogi korkowe są elastyczne i amortyzują nacisk co wpływa pozytywnie na nasze stawy, odciążają je podczas chodzenia. Jest produktem antystatycznym, często rekomendowanym dla alergików. Korek na ścianie to również praktyczne rozwiązanie – poprawia mikroklimat, zmniejsza poziom hałasu i ociepla wygląd wnętrza.