ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Dlaczego pokrycia korkowe?

W zgodzie z naturą !

Pokrycia korkowe są produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Korek jest pozyskiwany z kory dębów korkowych bez szkody dla drzew. Rezerwuar z którego pozyskuje się materiał absorbuje Co2. Korek jest materiałem antystatycznym i nie pobiera wilgoci. Świetnie izoluje akustycznie i ma bardzo ciekawą teksturę. Dzięki swojej charakterystyce staje się ciekawą opcją dla pokrycia ścian i podłóg.

Charakterystyka podłóg laminoanych.

Wzornictwo
Korek posiada charakterystyczny wygląd, którego nie pomylimy z żadnym innym materiałem. Korkowe ściany i podłogi na pewno wyróżnią każde wnętrze i sprawią, że poczujemy bliskość natury. Szeroka oferta sprosta każdemu projektowi. Znajdziemy w niej korek naturalny o ciepłej barwie a także barwiony w kolorach szarości i bieli.
Montaż
Pokrycia korkowe możemy stosować na podłogi i ściany. Występują w formie kafli do przyklejania na ścianach i podłogach lub zintegrowane z płytą HDF i podkładem korkowym do położenia na podłodze. Przyklejany do podłoża należy zabezpieczyć klejem PU, który stanowi dodatkową warstwę ochronną.
Wytrzymałość
Korek jest elastyczny i nie zapamiętuje kształtów. Dobrze wygłusza i jest ciepły w dotyku. Zabezpieczony odpowiednim lakierem może być stosowany w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Jest materiałem wodoodpornym więc będzie idealnym rozwiązaniem do łazienki.
Zdrowie
Podłogi korkowe są elastyczne i amortyzują nacisk co wpływa pozytywnie na nasze stawy, odciążają je podczas chodzenia. Jest produktem antystatycznym, często rekomendowanym dla alergików. Korek na ścianie to również praktyczne rozwiązanie – poprawia mikroklimat, zmniejsza poziom hałasu i ociepla wygląd wnętrza.

Blog

Lorem ipsum dolor sit amet nulla.

Blog Post: Nothing not found.