NATURA I ELEGANCJA

Dlaczego podłoga drewniana?

Piękno i zdrowie!

Odpowiedni dobór podłogi drewnianej do naszego domu stanowi dekorację samą w sobie.
Szlachetność drewna oraz niepowtarzalny rysunek potrafią odmienić każde wnętrze.
Dobrze zaimpregnowana podłoga drewniana będzie służyła przez długie lata.
Jest to najlepszy wybór dla ceniących sobie naturę i elegancję.

Charakterystyka podłóg drewnianych

Wzornictwo
Podłogi drewniane posiadają niepowtarzalne wzornictwo. Naturalny rysunek drewna sprawi, że pomieszczenie stanie się klimatyczne i ciepłe. Rustykalne sęki w loftowym projekcie lub czyste słoje drewna w nowoczesny domu – drewno zawsze sprawi, że nasze pomieszczenia staną się szlachetne i eleganckie. W ofercie są różne formaty desek. Począwszy od tradycyjnych parkietów po długie i szerokie dechy.
Montaż
Obecnie podłogi drewniane można kłaść w systemie bezklejowym lub przyklejać bezpośrednio do podłoża. System bezklejowy jest tańszy i szybszy. Z kolei podłoga klejona będzie bardziej stabilnym i cichym rozwiązaniem. Obecna technologia pozwala na stosowanie podłóg drewnianych na ogrzewaniu podłogowym. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie.
Wytrzymałość
Bardzo istotną zaletą podłogi drewnianej jest możliwość jej renowacji. Decydując się na drewno w naszym domu jednocześnie decydujemy się na inwestycję długoterminową. Odpowiednia pielęgnacja oraz przestrzeganie zasad użytkowania pozwolą nam cieszyć się wymarzoną podłogą przez długie lata. Przed zakupem warto zastanowić się jakie wykończenie podłogi będzie dla nas odpowiednie – olejowane czy lakierowane.
Zdrowie
Drewno jest bardzo cennym materiałem wykończeniowym ze względów estetycznych ale i zdrowotnych. Świetnie reguluje wilgotność powietrza i jest antystatyczne, co zapobiega osiadaniu na jego powierzchni alergenów. Ekologiczne woski i lakiery dopełniają ten produkt. Jest on najbliższy naturze i bezpieczny dla naszego zdrowia.

INSPIRACJE

WICANDERS PARQUET – COLORADO CITY

WICANDERS PARQUET – KEPPEL

WICANDERS PARQUET – PORTO

WICANDERS PARQUET – VICTORIA STEEL

WICANDERS PARQUET – PORTO