JAKOŚĆ I CENA

Dlaczego podłoga laminowana?

Jakość i cena mają znaczenie!

Panele laminowane to podłogi, które łączą w sobie ciekawe wzornictwo i trwałość. Ogromna ilość wzorów sprawi, że niemal każdy znajdzie podłogę pasującą do wymarzonego wnętrza. Zastosowanie najnowszych technologii nadaje im dużą wytrzymałość na ścieranie. Podłogi te bardzo dobrze  zachowują się na ogrzewaniu podłogowym oraz są proste w utrzymaniu.
Wszystkie te cechy oraz dobry stosunek ceny do jakości sprawiają, że podłogi laminowane cieszą się ogromną popularnością.

Charakterystyka podłóg laminowanych

Wzornictwo
Duża popularność paneli laminowanych wymusiła na producentach stworzenia bogatej oferty dekorów. Obecnie, oprócz typowych drewnianych wzorów, znajdziemy również panele w formacie płyt kamiennych i betonowych. Głębokie, matowe struktury lub gładkie, w wysokim połysku podkreślą charakter wnętrza.
Montaż
Łatwość montażu jest dużą zaletą paneli laminowanych. Większość dostępnych na rynku laminatów może być montowana na ogrzewaniu podłogowym. Należy dobrać odpowiedni podkład, który zniweluje odgłosy stukania i będzie miał niski opór cieplny. Dzięki temu nasza podłoga będzie ciepła i dobrze wygłuszona.
Wytrzymałość
Dzięki zawartości korundu w wierzchniej warstwie paneli, zyskują one dużą odporność na ścieranie. Podłogi te są odporne na odbarwienia a dzięki wysokiej gęstości rdzenia (HDF – High Density Fibreboard) są stabilne, nie odkształcają się i są odporne na nacisk, na przykład wysokich obcasów. Podłogi o takich parametrach posłużą nam wiele lat.
Zdrowie
Dobre panele podłogowe powinny zawierać w swoim składzie 80% drewna. Warto zwrócić uwagę na kraj w jakim są produkowane podłogi, których mamy zamiar użyć w naszym domu. Normy w krajach europejskich są dużo bardziej restrykcyjne niż w innych krajach, na przykład Azji. Wszystkie produkty w naszym sklepie posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i są produkowane na terenie unii europejskiej

INSPIRACJE

TENDANCE PRO – DĄB NATURLNY CIEMNY

WENINGER – DĄB BOSTON

MY FLOOR – DĄB NATURALNY MAKRO

FALQUON – DĄB AUXERRE

VILLEROY&BOCH – CERSAI